Operacja prostaty w asyście robota chirurgicznego na NFZ

Rak prostaty (rak stercza) to drugi najczęściej występujący nowotwór wśród mężczyzn. Charakteryzuje się długim okresem bezobjawowym, dlatego jest często wykrywany już w zaawansowanym stadium choroby. 

Operacja usunięcia prostaty z wykorzystaniem robota chirurgicznego to aktualnie najbardziej innowacyjna metoda leczenia chirurgicznego nowotworu prostaty. Dzięki zaawansowanej technologii ryzyko wystąpienia powikłań zostaje diametralnie zmniejszone, a okres rekonwalescencji skrócony do minimum. 

Terminy operacji urologicznych na NFZ do 4 tygodni

Urologiczne operacje robotyczne na NFZ

Nowoczesna technologia wspierająca pracę lekarzy w zakresie zabiegów urologicznych i ginekologicznych. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom robot poprawia skuteczność przeprowadzanych zabiegów, ogranicza ich inwazyjność oraz skraca czas powrotu pacjenta do zdrowia i pełni sił.

OPERACJE ROBOTYCZNE na NFZ- nasze rozwiązanie na Twoje potrzeby

Chirurgia robotyczna to aktualnie jedna z najbardziej innowacyjnych metod leczenia schorzeń onkologicznych. Śląskie Centrum Urologii Urovita w Chorzowie dysponuje robotem Versius, pomagając swoim Pacjentom powrócić do możliwie najlepszego stanu zdrowia i pełni sił. Zastosowanie robota chirurgicznego podczas zabiegów urologicznych i ginekologicznych wspiera pracę operatora, dając mu możliwość poruszania się po nawet najtrudniej dostępnych miejscach, zabezpieczając tym samym tkanki sąsiadujące. Wysoka technologia obrazu 3D pozwala na osiągnięcie szczególnej precyzji podczas operacji. Ramiona robota posiadają większy zakres ruchu niż ludzkie dłonie, dlatego przeprowadzenie zabiegu jest zdecydowanie mniejszym obciążeniem dla Pacjenta. Okres rekonwalescencji pooperacyjnej zostaje skrócony do minimum, a jedynym fizycznym śladem świadczącym o przebytym zabiegu są niewielkie blizny (kilka cm). Wykorzystanie robota chirurgicznego znacząco zmniejsza ryzyko powstawania powikłań, takich jak problemy z erekcją wśród mężczyzn. Jest to obecnie jedna z mniej inwazyjnych i bezpieczniejszych metod  proponowanych przez medycynę.

Korzyści dla pacjentów

Robotyczne operacje chirurgiczne na NFZ przynoszą szereg korzyści dla Pacjentów i znacznie usprawniają pracę specjalistów. Zaawansowana technologia pozwala na bardzo bezpieczne poruszanie się po tkankach oraz podgląd nawet najbardziej niedostępnych miejsc. Ramiona robota umożliwiają operatorowi dokonywać wyjątkowo precyzyjne operacje, a mała inwazyjność zabiegu przyspiesza okres rekonwalescencji i zapobiega powstawaniu dużych blizn. 

1

Bezpieczeństwo

Przeprowadzanie operacji w asyście robota chirurgicznego to aktualnie jedna z najbezpieczniejszych metod leczenia, proponowanych przez współczesną medycynę. Dzięki zaawansowanej technologii operator urządzenia ma możliwość przeprowadzenia precyzyjnej operacji bez konieczności naruszenia sąsiadujących tkanek.

2

Precyzyjna procedura

Nowoczesna technologia wykorzystana do stworzenia robota chirurgicznego pozwala na wykonywanie bardzo precyzyjnych operacji nawet w przypadku trudno dostępnych miejsc. Wysokiej jakości obraz 3D daje operatorowi możliwość szczegółowego podglądu. Ramiona robota zostały stworzone tak, aby eliminować nawet najmniejsze drgania, a zakres ruchu jest zdecydowanie większy niż ludzkiej ręki.

3

Profesjonalna kadra

Specjaliści wykonujący operacje w asyście robota chirurgicznego to osoby z długoletnim doświadczeniem w dziedzinie chirurgii urologicznej. Wykwalifikowany zespół w połączeniu z wysokiej jakości technologią to rozwiązanie dla wielu Pacjentów, borykających się ze schorzeniami urologicznymi i ginekologicznymi. Holistyczne podejście do chorego jest tutaj kluczem do sukcesu.

4

Szybka rekonwalescencja

Wykorzystanie chirurgii robotycznej niesie ze sobą szereg korzyści. Jedną z najistotniejszych jest możliwość skrócenia procesu rekonwalescencji pooperacyjnej do minimum. Przeprowadzenie zabiegu w asyście robota pozwala ograniczyć liczbę nacięć, a tym samym blizn. Ponadto dzięki małej inwazyjności, Pacjent powraca do pełni zdrowia w znacznie krótszym czasie, niż w przypadku klasycznych operacji.

Skontaktuj się z opiekunem pacjenta

Masz pytania lub wątpliwości? Nasz specjalista chętnie udzieli Ci wszelkich niezbędnych informacji i przeprowadzi przez proces rejestracji do zabiegu

Rozwój poważnej choroby to bardzo stresujący okres dla każdego. Wiemy, jak ciężko jest stawić czoła wszystkim obawom i wątpliwościom, jakie pojawiają się na co dzień od momentu postawienia diagnozy. Strach przed operacją i jej ewentualnymi konsekwencjami jest niejednokrotnie bardzo duży i wynika z obaw przed powstaniem powikłań pozabiegowych. 

Nasi specjaliści są tutaj dla Ciebie. Jeżeli odczuwasz potrzebę porozmawiania z kimś na temat możliwości leczenia, nie wiesz, czy kwalifikujesz się do operacji lub nie posiadasz jeszcze diagnozy, ale podejrzewasz, że coś dzieje się z Twoim zdrowiem, służymy pomocą. Dodatkowo chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, mając na uwadze Twoje zdrowie i dobro. 

Pomagamy w umówieniu dogodnego terminu zabiegu jak i przeprowadzamy przez proces rejestracji oraz przygotowania do operacji. Wiemy, że to dla Ciebie bardzo wiele. Chcemy jak najbardziej ułatwić Ci ten czas. Wszystko, co robimy, robimy z myślą o Tobie.

Operacje robotyczne na NFZ

Postęp technologii w medycynie diametralnie zmienia możliwości leczenia chirurgicznego. Wykorzystywanie nowoczesnych sprzętów pozwala na uniknięcie wielu powikłań pooperacyjnych, przyspiesza proces rekonwalescencji oraz minimalizuje dolegliwości bólowe. Od ponad 20 lat zaobserwować można wprowadzanie chirurgii małoinwazyjnej do podstawowych technik leczenia.

  • Robot do operacji pozwala na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia powikłań pooperacyjnych, takich jak problemy z erekcją, dolegliwości bólowe czy długi proces gojenia.
  • Dzięki wykorzystaniu ramion robota podczas operacji wykonywane jest kilka małych nacięć, które po zagojeniu przekształcają się w niewielkie blizny, praktycznie niedostrzegalne na co dzień.
  • Ze względu na małą inwazyjność zabiegu proces rekonwalescencji Pacjenta po operacji zostaje skrócony do minimum.
  • Leczenie onkologiczne z pomocą chirurgii robotycznej pozwala na usunięcie ognisk nowotworowych bez uszkadzania pobocznych tkanek i (jeżeli stadium choroby na to pozwala) z oszczędzeniem narządów.
  • Precyzyjność sprzętu oraz umiejętności operatora pozwalają uniknąć wielu problemów podczas operacji, takich jak nadmierna utrata krwi czy infekcje.
  • Wysoka technologia obrazu 3D umożliwia operatorowi podgląd nawet najtrudniej dostępnych miejsc.

Aktualności

Histerektomia – przebieg zabiegu

Histerektomia jest zabiegiem chirurgicznym polegającym na całkowitym lub częściowym usunięciu macicy. Jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów ginekologicznych na świecie. Znajduje zastosowanie w leczeniu raka macicy, endometriozy, mięśniaków, a także w przypadkach obniżenia macicy lub przewlekłego bólu miednicy. Ze względu […]

Zalecenia po operacji usunięcia macicy

Histerektomia wiąże się z poważą interwencją chirurgiczną, a co za tym idzie ryzykiem wystąpienia powikłań, które opóźniają powrót pacjentki do zdrowia i pełnej sprawności. Dlatego tak ważne jest, aby podczas opieki pooperacyjnej zachować cierpliwość i przestrzegać zaleceń lekarskich. Opieka pooperacyjna […]

Rehabilitacja po usunięciu macicy

Usunięcie macicy jest zabiegiem poprawiającym komfort pacjentki, a nierzadko ratującym jej życie. Wskazaniem do przeprowadzenia histerektomii są różne przyczyny medyczne – rak macicy, mięśniaki, endometrioza, obniżenie narządów rodnych. Chociaż operacja często przynosi znaczącą ulgę w objawach i poprawę jakości życia, […]

Urologia

Terminy operacji urologicznych na NFZ do 4 tygodni

Onkologiczne schorzenia urologiczne dotyczą coraz większej ilości osób. Przeważającą część stanowią mężczyźni w średnim wieku, którzy borykają się z takimi chorobami jak rak prostaty, rak nerki czy rak pęcherza moczowego. Podstawą leczenia wszystkich nowotworów jest odpowiednia i szczegółowa diagnostyka.

W kwestii leczenia innowacyjna technologia pozwala na wykonywanie zabiegów małoinwazyjnych, znacząco zmniejszających okres rekonwalescencji oraz minimalizujących wystąpienie powikłań pooperacyjnych. Kluczowym elementem jest tutaj operacja robotyczna z wykorzystaniem robota, dzięki któremu operacje wykonywane są na zupełnie innym poziomie niż dotychczas.  Specjalista operator ma możliwość poruszania się po nawet najtrudniej dostępnych miejscach z zachowaniem szczególnej  ostrożności. Chirurgia robotyczna to aktualnie najbardziej innowacyjna metoda leczenia onkologicznego.

precyzja

Ginekologia

Zapisz się już dziś

Jedno z najczęstszych zastosowań robota chirurgicznego do zabiegów operacyjnych dotyczy schorzeń ginekologicznych. Chirurgia robotyczna to jedna z najnowocześniejszych form wykonywania operacji w przypadku takich chorób jak: rak trzonu macicy, rak jajnika oraz endometrioza. Wykorzystanie tak nowoczesnej technologii pozwala na skrócenie czasu rekonwalescencji po operacji, zmniejszenie zabliźnionych miejsc oraz usunięcie ognisk chorobowych. 

Operacje wykonywane w asyście wysokiej jakości urządzenia minimalizują ryzyko wystąpienia powikłań związanych z operacją. Konstrukcja robota pozwala operatorowi dotrzeć do miejsc, które przy klasycznej operacji byłby nieosiągalne dla chirurga. Dodatkowo specjalista ma dokładny podgląd na sytuację wewnątrz organizmu, dzięki innowacyjnej technologii obrazu.

Centrum urologii UROVITA

Śląskie Centrum Urologii Urovita to innowacyjny Szpital o profilu urologicznym, świadczący kompleksową opiekę diagnostyczną, leczniczą i operacyjną nad Pacjentami z chorobami układu moczowego oraz narządów płciowych. Wykwalifikowani specjaliści pracujący w Szpitalu to lekarze z ogromnym doświadczeniem w dziedzinie urologii diagnostycznej i zabiegowej pracujący na wysokiej jakości sprzęcie medycznym.NZOZ Szpital „Śląskie Centrum Urologii”
prowadzony przez „Urovita” Sp. z o.o.

ul. Strzelców Bytomskich 11
41-500 Chorzów