Łagodny przerost prostaty

Mężczyźni posiadają gruczoł krokowy, znajdujący się pod pęcherzem moczowym. Produkuje on płyn, stanowiący jeden ze składników nasienia. Naturalnym jest, że z wiekiem stopniowo się powiększa, co objawia się do z początku delikatnych problemów z oddawaniem moczu (tzw. strumień przerywany). Po 70 roku życia praktycznie 80% mężczyzn zdiagnozowanoby powiększenie prostaty. Pod warunkiem, że odwiedziliby urologa. I choć w stosunku do początku 2000 roku, teraz obserwujemy znaczną poprawę w kwestii profilaktyki, to wciąż jeszcze zbyt niewielki odsetek mężczyzn odpowiednio troszczy się o swoje zdrowie.

Jakie objawy powinny niepokoić? Kiedy udać się do specjalisty?

W momencie, gdy widzimy pierwsze symptomy zaburzenia przepływu moczu, tzn. jest on przerywany i pozostaje wrażenie, że pęcherz nie został opróżniony do końca. Dzieje się tak na skutek powiększającego się gruczołu krokowego, który uciska tym samym cewkę moczową.

Osłabia się również siła strumienia moczu, przez co mikcja trwa dłużej niż zwykle, a pod sam jej koniec mocz wypływa już praktycznie kroplami.

Nasi Pacjenci zwracają również uwagę na fakt, że zdecydowanie częściej niż zwykle muszą korzystać z toalety, co jest szczególnie niekomfortowe w nocy. Pojawia się wówczas nagłe parcie na pęcherz, a samo oddanie moczu następuje z opóźnieniem.
W pierwszej fazie rozrostu prostaty te objawy są subtelne, jednak z wiekiem się nasilają, więc sugerujemy, aby nie zwlekać z wizytą u specjalisty, gdyż leczenie przerostu prostaty jest standardową procedurą i z wykorzystaniem nowoczesnych technologii jest jeszcze bardziej bezpieczne.

Nie doprowadzaj do poważnych konsekwencji, wśród których może być nawet całkowite zatrzymanie moczu i utrata funkcji seksualnych.

Skontaktuj się już teraz z naszym specjalistą. Przypominamy, że zabiegi w asyście robota chirurgicznego wykonujemy w ramach kontraktu NFZ!