precyzja

Jeżeli mielibyśmy wymienić jedną, najważniejszą zaletę procedur wykonywanych w asyście robota chirurgicznego to z pewnością byłaby to precyzja zabiegowa. Bardzo często zdarza się, że nowotwór umiejscowiony jest w ciężko dostępnym miejscu, co powoduje, że usunięcie go podczas klasycznej operacji mogłoby nie być możliwe lub wiązałoby się z ogromnym ryzykiem.

Precyzja kluczem sukcesu


W takich przypadkach wykorzystanie robota chirurgicznego okazuje się strzałem w dziesiątkę. Dzięki zaawansowanej budowie ramion robota, operator wykonujący zabieg ma możliwość dotrzeć do nawet najtrudniej dostępnych miejsc z niespotykaną dotychczas precyzją. Wiąże się to z brakiem konieczności uszkadzania lub usuwania tkanek sąsiadujących oraz z bezpośrednio skróconym okresem rekonwalescencji pozabiegowej.

Wykonywane zabiegi

Obecnie w ramach kontraktu NFZ wykonujemy takie operacje jak:

  • leczenie w asyście robota chirurgicznego w przypadku raka prostaty
  • leczenie w asyście robota chirurgicznego w przypadku raka jajnika 
  • leczenie w asyście robota chirurgicznego w przypadku raka nerki 
  • leczenie w asyście robota chirurgicznego w przypadku raka trzonu macicy

Co dalej?

Odpowiadając na pytania wielu Pacjentów – na rok 2023 zaplanowane zostało leczenie w asyście robota chirurgicznego w przypadku raka pęcherza moczowego. Dodatkowo do procesu szkoleniowego powołany został zespół specjalistów, którzy już w przyszłym roku rozpoczną wykonywanie operacji robotycznych na drugim urządzeniu, co diametralnie skraca czas oczekiwania na zabieg.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat operacji robotycznych, lub chcesz umówić się na zabieg, skontaktuj się z nami pod numerem telefonu 32 111 44 44.