precyzja

Program Urobotic zasługuje na podsumowanie. Kiedy w lutym 2022 roku rozpoczynaliśmy działalność w ramach Centrum Chirurgii Robotycznej Urobotic nie sądziliśmy, że program zdobędzie aż tak wielkie zainteresowanie wśród Pacjentów. We wrześniu tego samego roku, czyli po upływie zaledwie 6 miesięcy od początku funkcjonowania programu wykonaliśmy już ponad 100 zabiegów w asyście robota chirurgicznego.

Program Urobotic = satysfakcja


Rok 2022 to rok pełen wyzwań, ale i ogromnej satysfakcji. Jeden z naszych operatorów robota chirurgicznego lek. Marcin Trzewik został specjalistą najczęściej wykonującym zabiegi w asyście robota chirurgicznego Versius w całej Europie (na rok 2022)! To dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt!

Program Urobotic to stały rozwój

To nie wszystko! W początkowej fazie rozwoju programu skoncentrowaliśmy się na wykonywaniu zabiegów robotycznych w przypadku takich schorzeń jak rak prostaty oraz nowotwór nerki. Z uwagi na ogromne zainteresowanie Pacjentów w czerwcu tego roku poszerzyliśmy zakres wykonywanych proc dur. W skład Programu Urobotic zaczęły wchodzić również operacje w przypadku nowotworów ginekologicznych, takich jak rak jajnika oraz rak trzonu macicy.

Przyszłość jest teraz

Wiemy, jak wiele dla naszych Pacjentów znaczy nadzieja. Chcąc pomóc każdemu z nich, stale rozwijamy zakres wykonywanych przez nas procedur medycznych. Już pod koniec tego roku rozpoczęliśmy proces szkoleniowy drugiego zespołu, który w 2023 roku rozpocznie wykonywanie operacji w asyście drugiego robota chirurgicznego. Dzięki temu zmniejszony zostanie czas oczekiwania na zabieg. Dodatkowo w ramach programu Urobotic planujemy wprowadzić zabiegi robotyczne w przypadku raka pęcherza moczowego.

Czy się udało? Udało. Udało się bardziej, niż mogliśmy się spodziewać. To dla nas ogromne wyróżnienie, że tak wielu Pacjentów obdarzyło nas swoim zaufaniem, za co serdecznie dziękujemy!