Medycyna postawiła przy lekarzach narzędzie niemal doskonałe. Robot chirurgiczny, którego ramiona w sposób niezwykle precyzyjny odwzorowują ruchy dłoni lekarza, niwelując przy tym naturalnie występujące drżenie. Wielu odetchnęło z ulgą i słusznie, gdyż bezpieczeństwo Pacjenta zawsze było i jest stawiane w naszym Szpitalu na pierwszym miejscu. Nie bez powodu stale podnosimy nasze kompetencje. Mając możliwość rozwoju, sięgnęliśmy po rozwiązania z dziedziny robotyki chirurgicznej.

Pacjenci urologiczni naszego Szpitala Urovita mogą przystąpić do programu UROBOTIC, by bezpłatnie podjąć leczenie m.in. raka prostaty czy nerki. Operacje wykonywane w asyście robota są bowiem finansowane w ramach kontraktu NFZ.

Robotyka w urologii nie jest już melodią przyszłości. Nasz zespół przykłada się do tego, że w Polsce stało się to bezpiecznym standardem. Kontrolujemy, optymalizujemy i zabezpieczamy bezpieczeństwo Pacjenta. Nasi lekarze mają wieloletnie doświadczenie w operacjach laparoskopowych, co dało świetne rezultaty w prowadzeniu operacji w asyście robota.
Efektem przeprowadzania operacji w ten właśnie sposób jest zmniejszenie ryzyka powikłań. Nastąpiła ogromna poprawa widoczności operacyjnej. Perfekcyjna rozdzielczość obrazu pozwala dokładnie obserwować miejsce zabiegu. Lekarz nie musi już stać bezpośrednio przy stole, a zawiaduje ramionami robota z wygodnej pozycji, minimalizując występowanie błędów, które mogłoby się pojawić przy długim pozostawaniu w niewygodzie.

Potrzebujesz wsparcia medycznego? Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy przeprowadzą Cię przez całą ścieżkę programu UROBOTIC.
Wspólnie przeciwdziałajmy skutkom zbyt późnej diagnostyki uroonkologicznej.