Co sprawia, że profilaktyka raka prostaty jest tak trudna? Na pewno nie jego wykrywalność, gdyż jest to stosunkowa procedura, a już badania krwi pokazują, czy stężenie PSA jest niepokojące. Przed diagnozą i leczeniem mężczyzn często powstrzymuje wizja utraty sprawności seksualnej. Jak jest naprawdę?

Trzeba mieć świadomość, że w przypadku nowotworów wyleczenie Pacjenta uwarunkowane jest niejednokrotnie od radykalnych zabiegów. Zmianę należy usunąć z troski o zdrowie i życie. W przypadku operacji stercza staje się to tematem tabu, gdyż wciąż istnieje przeświadczenie, że utrzymanie sprawności seksualnej po prostatektomii radykalnej nie jest pewne.

Czy zatem powrót do życia intymnego jest możliwy?

Oczywiście, że tak. Uzależnione jest to od stopnia zaawansowania choroby oraz metody dobranej do leczenia. Jak zwykle ważny jest czas. Wczesne wykrycie to mniej obciążające leczenie.

W Szpitalu Urovita wdrożyliśmy program UROBOTIC, dzięki któremu w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia wykonywane są operacje raka prostaty w asyście robota chirurgicznego. Dzięki temu operacje są znacznie mniej inwazyjne, co w dużej mierze przekłada się na utrzymanie sprawności seksualnej. Wierzymy, że udostępnienie tej metody walki z rakiem w znacznej mierze przyczyni się do spadku ilość przypadków śmiertelnych, których przyczyną jest zbyt długie zwlekanie z wizytą u specjalisty. Nasi urolodzy to lekarze z ogromnym doświadczeniem, ale przede wszystkim mężczyźni z odpowiednim podejściem do Pacjenta. Komfortowa wizyta z poszanowaniem godności i intymności to u nas standard.

Pierwszy krok: umów wizytę, wykonaj badania i pamiętaj, że od Ciebie zależy, jak szybko wrócisz do zdrowia. Odpowiedzialność jest na stałe wpisana w męskie życie. Stań odważnie do batalii o własne życie. W UROVICIE zrobisz to kompleksowo. Mamy zarówno poradnie, jak i oddział urologiczny.