Tu nie było miejsca na przypadek. Szpital UROVITA jest nowoczesną placówką o dominującym profilu urologicznym, oferującą w tym zakresie pełen wachlarz możliwości diagnostycznych, leczniczych oraz operacyjnych. Zatrudniamy lekarzy z wieloletnim doświadczeniem oraz doskonale wyszkolony zespół pielęgniarek oraz personel pomocniczy. Takie połączenie gwarantuje nam stabilne poczucie, że nie tylko możemy wspierać zdrowie naszych Pacjentów, ale również rozwijać się na ich oczach, oferując coraz to nowe formy leczenia. Dysponujemy wysokiej klasy sprzętem medycznym, a już niebawem będziemy obchodzić pierwszą rocznicę uruchomienia oddziału o profilu robotycznym, gdzie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii leczymy patologie w zakresie urologii oraz ginekologii. Podejmując decyzję rozważaliśmy system da Vinci oraz Versius. Analizując możliwości i plany rozwojowe, zdecydowaliśmy się na ten drugi.

Onkologia w nowym wymiarze da Vinci i Versius w walce o zdrowie

W Polsce pojawiła się „moda” na operacje w systemie da Vinci. My postawiliśmy na system robotowy Versius. Dlaczego? Ponieważ sprawnie mogliśmy zorganizować zaplecze operacyjne, oferując naszym Pacjentom małoinwazyjne operacje w bardzo krótkim terminie. Co więcej, działamy w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, więc nie ma konieczności poddawania się drogim procedurom zabiegowym w prywatnych ośrodkach.

Do niedawna naszym korowym zabiegiem była operacja prostaty, jednak z upływem czasu rozszerzyliśmy działalność również o procedury ginekologiczne (rak szyjki macicy i rak trzonu macicy). Zakres oferowanych procedur znajduje się na naszej stronie i jest stale uzupełniany.

Zarówno robot da Vinci, jak i Versius umożliwiają przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego w sposób znacznie bezpieczniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Samo urządzenie składa się z konsoli, za którą w wygodnej pozycji zasiada chirurg, oraz kolumny endoskopowej, do której zamocowane są mobilne zestawy narzędziowe, które można skonfigurować tak, aby były możliwie najbardziej użyteczne podczas konkretnego zabiegu. To szalenie wygodne, gdyż przygotowanie zestawu do operacji i przystosowanie go do konkretnego zadania zajmuje maksymalnie 15 minut.

Podczas operacji ramiona robota wprowadzone są do ciała chorego przez niewielki otwór, porównywalny do zabiegu endoskopowego.

Jakie osiągnęliśmy dzięki temu korzyści?

  • zminimalizowaliśmy krwawienie śródoperacyjne
  • skróciliśmy czas rekonwalescencji
  • zmniejszyliśmy dolegliwości bólowe
  • zminimalizowaliśmy ryzyko infekcji z uwagi na minimalną ranę pozabiegową
  • przyspieszyliśmy proces rehabilitacji

Jeżeli tematyka operacji robotycznych jest dla Ciebie interesująca, zachęcamy do odwiedzenia strony naszego Szpitala