Zanim porozmawiamy o tym, dlaczego tak jest, zwróćmy uwagę na to, że mamy do czynienia z gigantycznym problemem. Zwlekanie z wizytami profilaktycznymi, kontrolnymi, a nawet odkładanie tych zaplanowanych uniemożliwia wykrycie chorób zagrażających zdrowiu i życiu. Konsekwencje? Zdecydowanie trudniejszy proces leczenia lub bezpośrednie zagrożenie poważnymi konsekwencjami.

Nasi lekarze urolodzy bili na alarm, widząc jak z roku na rok trafiają do nich Pacjenci w zdecydowanie dalej posuniętych zmianach chorobowych. Jako szpital nie pozostaliśmy wobec tego faktu obojętni i podjęliśmy działania mające na celu uruchomienie programu UROBOTIC. Polega on na umożliwieniu Pacjentom (ale również lekarzom) operacji robotycznych, które na świecie od lat cieszą się zdecydowanie lepszymi wynikami zabiegowymi, mniejszym ryzykiem związanym z operacją i zminimalizowaniem skutków ubocznych. Od kilku miesięcy nasi Pacjenci z problemami urologicznymi operowani są w asyście robota. Czy jest to już czas na podsumowania? Pokusimy się o nie nieco później, ale wyraźnie widzimy, że zadowolenie jest obustronne. Czas pobytu w szpitalu znacznie się skrócił, a powikłania zdarzają się zdecydowanie rzadziej i ich skala jest nieporównywalnie niższa.

Co roku przeprowadzane są badania ankietowe, w których mężczyźni wypowiadają się na temat ich stosunku do leczenia. Ponad 70% mężczyzn unika wizyty u lekarza tak długo, jak tylko jest to możliwe. Co gorsza, niemal 20% oszukuje swoich lekarzy, nie podając prawdziwych symptomów chorobowych, aby „odbębnić” wizytę i wrócić do codzienności.

Obawa przed diagnozą? Tak, to silny czynnik demotywujący. Jednak my stoimy po drugiej stronie mostu. Dla nas Twoja diagnoza to punkt na mapie Twojego zdrowia. To początek trasy, którą odbywamy wspólnie, aby na końcu uścisnąć sobie dłonie i powiedzieć: do zobaczenia na kontroli. Mężczyźni często pełnią niezwykle odpowiedzialne funkcje, zarówno w domu, będąc głową rodziny, jak i w pracy – piastując odpowiedzialne stanowiska. Zwlekanie z wizytą, to ryzyko poważnej choroby i wykluczenie z roli. Nowotwór odcina z możliwości zarobkowania na długi czas. Nie pozwól sobie na to, by obawa przed chorobą doprowadziła Cię właśnie do niej.

Z naszej strony zachęcamy – raz w roku wykonaj badania profilaktyczne. Nawet, jeżeli konieczna będzie ingerencja zabiegowa, w szpitalu UROVITA dysponujemy nowoczesnym zapleczem technicznym, a nawet technologicznym, gdyż wsparcie robota chirurgicznego jest nieocenione.