operacje robotyczne

Śląskie Centrum Chirurgii Robotycznej Urobotic to miejsce, w którym najważniejsze jest zdrowie Pacjenta. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby stale rozwijać zakres wykonywanych operacji. Obecnie wykonujemy zabiegi w asyście robota chirurgicznego w przypadku schorzeń urologicznych i ginekologicznych, takich jak: nowotwór jajnika, nowotwór trzonu macicy, nowotwór nerki oraz nowotwór prostaty. Już niedługo w ramach programu Urobotic będą wykonywane również operacje robotyczne w przypadku nowotworu pęcherza moczowego.

Operacje ginekologiczne z wykorzystaniem robota chirurgicznego są obecnie jedną z najbardziej innowacyjnych metod leczenia takich schorzeń jak rak jajnika lub nowotwór trzonu macicy.

Operacje robotyczne w przypadku raka jajnika

Rak jajnika to jeden z najczęściej występujących nowotworów wśród kobiet. Początkowe objawy są mało charakterystyczne, dlatego też nowotwór bardzo często rozwija się w sposób utajony. W późniejszym etapie rozwoju zaobserwować można dolegliwości bólowe w okolicy miednicy i brzucha, zaparcia, wzdęcia oraz problemy z oddawaniem moczu. Podstawą jest szczegółowa diagnostyka. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod leczenia są operacje robotyczne, które pozwalają usunąć ognisko nowotworowe bez konieczności naruszenia tkanek sąsiadujących i znacząco skracają proces rekonwalescencji pozabiegowej Pacjentki.

Operacje robotyczne w przypadku raka trzonu macicy

Nowotwór trzonu macicy to najczęściej występujący rak ginekologiczny występujący wśród kobiet. W początkowej fazie rozwoju objawia się nieregularnymi, ropnymi upławami, krwawieniem z dróg rodnych oraz rozregulowaniem cyklu menstruacyjnego. Jedną z metod leczenia tego schorzenia są operacje w asyście robota chirurgicznego. Dzięki niespotykanej dotychczas precyzji, operator robota ma możliwość usunięcia zmian chorobowych w sposób nienaruszający sąsiadujących tkanek. Dodatkowo obszar wykonywania operacji jest bardzo mały, przez co blizny pooperacyjne są minimalnej wielkości.

W Śląskim Centrum Chirurgii Robotycznej Urobotic wykonujemy zabiegi ginekologiczne w asyście robota chirurgicznego w ramach funduszu NFZ. Jeżeli chcesz skonsultować się ze specjalistą, dowiedzieć się więcej na temat operacji lub umówić się na zabieg – zadzwoń do nas 32 111 44 44.