Zarówno Pacjenci, jak i urolodzy czekali na tę informację. Refundacja operacji raka prostaty otwiera drzwi do profilaktyki i skutecznego leczenia. Profilaktyka męskich nowotworów w Polsce wciąż pozostawia wiele do życzenia, a skuteczne leczenie jest ściśle powiązane z czasem, w jakim Pacjent zjawia się u specjalisty. Mając tę świadomość, czuliśmy na sobie odpowiedzialność za dokonanie zmian. Podjęliśmy decyzję, że w naszym Szpitalu dostępne będą operacje robotyczne, które są znacznie mniej inwazyjne niż standardowe procedury, przez co mężczyźni znacznie chętniej podejmują się leczenia.

Od lat rak prostaty stoi na czele w rankingu występowania nowotworów złośliwych u mężczyzn. Blisko 10% mężczyzn około 70 roku życia boryka się z tą chorobą. Niestety niewielki odsetek poddaje się leczeniu, przez co śmiertelność w wyniku raka prostaty jest wysoka.

UROBOTIC – bo tak nazywa się program operacji robotycznych w naszym Szpitalu to kompleksowa ścieżka dla Pacjenta. To profilaktyka, diagnostyka i leczenie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. Zainteresowanie jest ogromne, co jest dla nas dużym sukcesem, ponieważ im szybciej rak jest zdiagnozowany, tym większe szanse na szybszy powrót do zdrowia.

To, co ważne dla mężczyzn, którzy zgłosili się do nas jako pierwsi, operacje robotyczne minimalizują ewentualne powikłania pooperacyjne, które przy tradycyjnej prostatektomii radykalnej zdarzały się stosunkowo często. Nietrzymanie moczu czy zaburzenia funkcji seksualnych są nie tylko krępujące, ale w dużej mierze oddziałują na psychikę Pacjenta. W momencie, gdy możemy zaoferować tak mało inwazyjną metodę leczenia, wiemy, że inwestycja w robot chirurgiczny była doskonałą decyzją.

Operacje robotyczne to technologia, dzięki której lekarz operuje z nieznaną dotąd precyzją. Dostęp do zmienionych chorobowo tkanek jest możliwy dzięki ramionom robota, wprowadzonym do ciała człowieka z wykorzystaniem trokarów. Lekarz zasiada za konsolą i za pomocą manipulatorów steruje urządzeniem.

Jeżeli ukończyłeś 40 rok życia i nigdy wcześniej nie odwiedzałeś urologa, to jest ten moment. Mając na uwadze, że do dyspozycji mamy tak nowoczesne rozwiązanie w leczeniu raka prostaty, warto podjąć walkę o swoje zdrowie odpowiednio wcześnie.