Pionierska operacja robotyczna w naszym Szpitalu była dla nas niezwykle ważnym doświadczeniem. Przystąpił do niej zespół naszych urologów, dla których rozwój technologiczny to nie tylko obszar zainteresowań, ale również krok do jeszcze lepszych możliwości operacyjnych. Jako Szpital poczyniliśmy wszelkie możliwe kroki, by dla naszych Pacjentów wprowadzić światowe standardy, niosące za sobą wymierne korzyści.

Leczenie onkologiczne zawsze należało do tych, które obarczone są sporym stresem i ładunkiem emocjonalnym. Leczenie urologiczne to taka dziedzina, która często kojarzona jest ze wstydem i oporami ze strony Pacjentów. To właśnie dla nich program UROBOTIC jest szansą, nie tylko na powrót do zdrowia, ale z pełną odpowiedzialnością – na życie.

25 lutego miał miejsce pierwszy zabieg robotyczny (w asyście robota chirurgicznego).

„Operacje w asyście robota dają między innymi bardzo duże możliwości zbliżenia obrazu pola operacyjnego, zmniejszają utratę krwi. Dla pacjenta natomiast to większy komfort operacyjny, szybszy powrót do zdrowia i do pracy. Operacje urologiczne przy asyście robota to szansa na brak problemów z nietrzymaniem moczu i życiem seksualnym” – mówi dr Marcin Trzewik – urolog.

Mając w ręku tak precyzyjne narzędzie, możliwe jest wykonywanie operacji w nawet bardzo trudnych obszarach anatomicznych. To ogromna zmiana względem dotychczas stosowanych metod tradycyjnych. Dla naszych Pacjentów informacja jest klarowna – w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia będziemy wykonywali operacje, dzięki którym życie wielu mężczyzn odzyska jakość! Wierzymy, a nawet jesteśmy pewni, że decyzja o zamówieniu robota była jedną z najlepszych, ponieważ zauważamy już na początku tej drogi, że znacznie łatwiej będzie nam namówić Pacjentów do profilaktyki.

Zachęcamy do kontaktu z naszym konsultantem, który odpowie na wszystkie pytania i umówi szybki termin konsultacji lub zabiegu.