Odkąd na rynku pojawiły się roboty chirurgiczne, zauważyć można pewien wyścig – który z nich jest lepszy, bezpieczniejszy, czy skuteczniejszy. Nasz Szpital, w momencie gdy podjęliśmy decyzję o wdrożeniu operacji robotycznych na oddziałach urologii, onkologii oraz ginekologii, dokładnie przeanalizował narzędzia, które producenci oddają do dyspozycji.

Teraz, gdy operujemy już od wielu miesięcy, możemy potwierdzić to, na co bardzo liczyliśmy. W rękach naszych lekarzy mamy robota chirurgicznego, który stał się doskonałym asystentem. Operacje przebiegają w krótszym czasie, Pacjenci znacznie szybciej przechodzą rekonwalescencję, a efekty zabiegów są nieporównywalnie lepsze. Jest to dla nas powód do dumy i radość, gdyż jeszcze przed otwarciem drogi na robotykę, byliśmy jedną z najchętniej wybieranych placówek o profilu urologicznym na Śląsku, ale również w Polsce. Za tym sukcesem stoją lekarze z wieloletnim doświadczeniem i dobrze wyposażone oddziały.

W Urovicie, w ramach programu UROBOTIC opiekujemy się Pacjentem bardzo kompleksowo. Od wizyt profilaktycznych, przez szczegółowe badania (laboratoryjne i obrazowe), po zabiegi operacyjne i rehabilitację. Każdy z tych elementów dostępny jest w naszym kompleksie medycznym, tu – na miejscu. To wygoda dla przyjezdnych Pacjentów.
Co więcej, program UROBOTIC jest finansowany w ramach NFZ, co oznacza, że dla Pacjentów jest bezpłatny. Jeżeli zatem borykasz się z problemami urologicznymi, koniecznie przyjedź do nas na konsultację. Terminy nie są odległe, a Twoje zdrowie nie chce, a już na pewno nie może czekać. Decyzję o podjęciu leczenia warto podjąć niezwłocznie, gdyż im szybciej Pacjent zgłasza się do nas, tym szybciej wraca do zdrowia!