Rozwój technologii medycznych pozwala na wykonywanie zabiegów w sposób, który jeszcze przed kilkoma laty wydawał się niemożliwy do osiągnięcia. Jedną z najbardziej innowacyjnych metod leczenia są obecnie operacje chirurgiczne przeprowadzane w asyście robota chirurgicznego. Ich zastosowanie wprowadziło do zabiegów onkologicznych zupełnie nowe możliwości zarówno dla chirurga, jak i Pacjenta.

Program Urobotic

W ramach programu Urobotic wykonywane są urologiczne oraz ginekologiczne operacje robotyczne. W przypadku urologii możliwości robota wykorzystywane są w leczeniu nowotworów prostaty oraz raka nerki. Ze względu na swoją budowę ramiona robota posiadają zakres ruchu większy niż ludzka dłoń. Ponadto wyeliminowane zostają drgania, a dzięki małemu obszarowi pracy tkanki poboczne pozostają w stanie nienaruszonym.

Ginekologia Urobotic

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku operacji ginekologicznych. Najczęstszymi schorzeniami, z jakimi borykają się kobiety, jest rak jajnika oraz nowotwór trzonu macicy. Wykorzystanie robota chirurgicznego w takich przypadkach diametralnie skraca okres rekonwalescencji pozabiegowej Pacjentki, a obszar zabliźnienia jest minimalny.

Wszystkich chętnych do uzyskania większej ilości informacji na temat całego procesu operacyjnego lub chcących umówić się na zabieg zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 32 111 44 44.