Usunięcie gruczołu krokowego (prostatektomia) wykonuje się u Pacjentów, u których wykryto raka prostaty, potwierdzono nowotwór w biopsji i lekarz ustalił, że jest to najkorzystniejsza dla Pacjenta forma leczenia. W trakcie operacji usuwana są zajęte nowotworem obszary – prostata, pęcherzyki nasienne, zdarza się, że również węzły chłonne.
Decydując się na zabieg w ramach programu UROBOTIC szpitala UROVITA w Chorzowie, nasi Pacjenci mogą być pewni, że znajdują się w jednym z najlepszych ośrodków specjalistycznych w Polsce. Gdy tylko pojawiła się taka możliwość, zainwestowaliśmy w technologię robotyczną, która pozwala przejść na wyższy poziom leczenia raka prostaty.
System robotyczny zapewnia doskonałą wizualizację pola operacyjnego, w dużym powiększeniu. To nie tylko komfort pracy, ale przede wszystkim bezpieczeństwo Pacjenta i znacznie mniej inwazyjne operacje. W urologii jest to szczególnie ważne, ponieważ wszystkie narządy znajdują się w bliskiej odległości i standardowe procedury często wiązały się z ryzykiem powikłań. Dla mężczyzn stanowiło to niejednokrotnie barierę przed podjęciem decyzji o leczeniu. Wizja utraty sprawności seksualnej, czy problemu z utrzymaniem moczu z pewnością nie jest czynnikiem motywującym. Tym bardziej cieszymy się, że dla naszych Pacjentów mogliśmy wprowadzić procedury, które minimalizują to ryzyko.
Zabieg jest mało inwazyjny już z samej uwagi na znacznie mniejszy uraz chirurgiczny. Ramiona robota wprowadzane są przez niewielkie otwory w powłokach brzusznych, co wiąże się ze zminimalizowaniem dyskomfortu bólowego i krótszą hospitalizacją. Precyzja zabiegu ma również kluczowe znaczenie przy operacjach onkologicznych, gdyż mając tak wysoką kontrolę nad czystością zabiegu, zmniejsza się prawdopodobieństwo rozsiania nowotworu, a w konsekwencji wznowy.
Co ważne dla mężczyzn, z wykorzystaniem robota chirurgicznego zminimalizowano ryzyko uszkodzenia pęcherzyków naczyniowo-nerwowych, które odpowiedzialne są za erekcję. Nawet w zabiegu prostatektomii można zachować unerwienie, odpowiedzialne za wzwody. Podobnie w kwestii trzymania moczu.
Zachęcamy do konsultacji z naszymi specjalistami programu UROBOTIC.