Czym różnią się zabiegi laparoskopowe a operacje w asyście robota chirurgicznego? W jakich przypadkach wykorzystuje się chirurgię robotyczną? Jakie korzyści niesie ze sobą wykorzystanie robota chirurgicznego podczas operacji? Zapraszamy do artykułu.
Celem programu Urobotic jest leczenie różnego typu onkologicznych schorzeń urologicznych z wykorzystaniem innowacyjnych technologii zabiegowych. W chwili obecnej są to zarówno operacje laparoskopowe jak i zabiegi w asyście robota chirurgicznego. Czym się różnią?
W zależności od stadium rozwoju choroby Pacjenta forma wykonywania operacji zostaje dostosowana przez specjalistę. W przypadkach o zwiększonym ryzyku zdecydowanie częściej stosuje się operacje w asyście robota chirurgicznego. Ze względu na budowę aparatury robot chirurgiczny pozwala wyeliminować drgania, które w przypadku ludzkiej dłoni są nieuniknione. Ponadto zakres ruchu ramion robota jest prawie dwukrotnie większy niż manualne możliwości lekarza. Dzięki tej właściwości nowotwory w trudno dostępnych miejscach są możliwe do usunięcia bez uszkodzenia tkanek pobocznych.
Kolejną istotną kwestią jest okres rekonwalescencji pozabiegowej. W przypadku operacji robotycznych czas ten skrócony zostaje do możliwego minimum, a obszar zabliźnienia pozostaje niewielki, ze względu na bardzo małe nacięcia w jamie brzusznej, przez które zostają wprowadzone ramiona robota. Dla poprawnego procesu gojenia i powrotu do zdrowia bez komplikacji bardzo ważne jest, aby w tym czasie stosować się do wszelkich zaleceń lekarza.
Misją programu Urobotic jest umożliwienie jak największej ilości Pacjentów powrotu do zdrowia. W tym celu w ramach zabiegi robotyczne wykonywane są zarówno prywatnie jak i w ramach kontraktu NFZ.
Masz pytania? Zadzwoń do nas!