ból brzucha

Co robisz, gdy odczuwasz ból brzucha? Kobiety to tytany. Są nie do zastąpienia. Udźwigną to, co nie do udźwignięcia. Ty też taka jesteś. Każdego dnia dbasz o innych, starasz się, pomagasz. Ale czy w tym wszystkim pamiętasz o sobie? Jak często ignorujesz ból lub inne niepokojące objawy? Jak często odkładasz badania profilaktycznie na później?

Wiele kobiet odczuwa ból brzucha. W pewnym sensie jest to naturalny objaw organizmu w przypadku niestrawności czy też miesiączki. Zdarza się jednak, że nawracające bóle brzucha i okolic macicy mogą świadczyć o poważnym, rozwijającym się schorzeniu ginekologicznym. Takich symptomów nie należy lekceważyć.

Ból brzucha a rak jajnika


Jednym z najczęstszych objawów świadczących o rozwijającym się nowotworze jajnika jest ból miednicy oraz ból brzucha. Bardzo często towarzyszą im: szybkie uczucie pełności po skromnym posiłku, brak apetytu, zmiana w częstotliwości oddawania moczu oraz ogólne złe samopoczucie. Wiele kobiet ignoruje te objawy, sądząc, że jest to normalne, lub ,,samo przejdzie”. Nic bardziej mylnego. Podstawową czynnością po zaobserwowaniu u siebie podobnych objawów jest wizyta u specjalisty, który wykona odpowiednie badania diagnostyczne i znajdzie przyczynę bólu.

Ból brzucha a rak trzonu macicy

Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku nowotworu trzonu macicy. W początkowym stadium rozwoju daje on mało charakterystyczne objawy, takie jak: ból brzucha i okolic miednicy, trudności podczas wypróżniania, zmiana apetytu i częstotliwości oddawania moczu oraz złe samopoczucie. Po zaobserwowaniu tego typu objawów działanie jest analogiczne jak w przypadku raka jajnika – należy udać się do specjalisty.

Więcej na temat operacji ginekologicznych znajdziesz tutaj

A Ty? Kiedy ostatni raz się badałaś? Czy ignorujesz sygnały, jakie wysyła Twój organizm?

Pomyśl o tym. Pamiętaj, że zdrowie, to najcenniejsze co masz. 

Zadbaj o nie. 

Jeżeli chcesz umówić wizytę zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu 32 111 44 44.