O zdrowiu Pań mówi się naprawdę sporo. Wystarczy włączyć telewizor wieczorową porą i wsłuchać się w treści bloku reklamowego. Suplement na włosy, suplement na skórę, badanie piersi.

Czy wśród tych komunikatów znajdują się wezwania do działania dla mężczyzn?
Raczej nie.

Nikt nie ma wątpliwości, że kobiety zdecydowanie częściej podejmują decyzję o wizycie u specjalisty. Mężczyźni zwyczajnie tego nie lubią.

Męska wizyta u specjalisty (słusznie zresztą) kojarzy się z wizytą u urologa. Charakterystycznymi chorobami są nowotwory jąder, czy przerost prostaty. Nie da się ukryć, że są to kwestie tabu, wręcz intymne. I tu ogromna rola kobiet, partnerek. Nasi Pacjenci wielokrotnie potwierdzają, że przyszli na wizytę za namową swoich żon.

Panowie! Bez wstydu. Chcemy rozwiać Wasze wątpliwości. Nasz zespół urologów to wielu wybitnych specjalistów, również mężczyzn, dla których Wasze problemy są przedmiotem badań i polem do walki o Wasze zdrowie. W gabinetach rozmawiamy, tłumaczymy, zachowujemy pełną dyskrecję.

Wizyty u urologa warto zacząć zdecydowanie wcześniej, niż mogłoby się wydawać. Zachęcamy do pierwszych konsultacji już w wieku 25-30 lat. Tu jest grupa Pacjentów, która najczęściej podejmuje próby powiększenia rodziny nieskutecznie. Stanowi to sygnał, że coś jest nie tak i należy znaleźć przyczynę.
Kolejna grupa Pacjentów pojawia się najczęściej dopiero w okolicy 50 roku życia. Mężczyźni sami wtedy czują, że dzieje się coś niedobrego z ich organizmem. Spadają funkcje seksualne, pojawiają się problemy z trzymaniem moczu, bądź częste oddawanie moczu w nocy.

Zaburzenia wzwodu i w zakresie oddawania moczu należy zbadać. Rozważamy tu ścieżkę prowadzenia Pacjenta nie tylko tu i teraz, ale również analizując możliwe konsekwencje w przyszłości. To nie tylko leczenie, operacje, ale również odpowiednia dieta, czy suplementacja. Dieta z dużą ilością warzyw i owoców jest dla mężczyzn korzystna – choć wiemy, że niekoniecznie

A co, jeżeli nic Wam nie dolega?

I tu pojawia się problem. Ponieważ wiele chorób urologicznych, zwłaszcza o podłożu nowotworowym nie daje jasnych, łatwych do wychwycenia objawów.

Nowoczesne leczenie pozwala uniknąć okaleczających operacji, więc tym bardziej zachęcamy naszych Pacjentów do badań profilaktycznych. Urologia robotyczna – to nasza pasja, nasz konik, ale przy tym maksymalne bezpieczeństwo Pacjentów.

W naszych poradniach przyjmują lekarze różnych specjalizacji. To sprawia, że zarówno Ty, jak i członkowie Twojej rodziny mogą być zaopiekowani kompleksowo. Stań na wysokości zadania i zadbaj o siebie i bliskich.