Kobiety są silne. Silniejsze, niż same wiedzą, że są. Prężnie rozwijają się zawodowo, a przy tym scalają rodziny prowadząc dom i troszcząc się o dzieci. Silne. Każdego dnia wstają, by pełnić tak wiele funkcji. Dlatego tak mocno stawiamy na profilaktykę, gdyż wiemy, jak pełne są oddziały ginekologii i onkologii.

Nowotwór jajnika jest często spotykanym schorzeniem które atakuje nagle, właściwie po cichu, zwłaszcza wtedy, gdy w codziennej rutynie brakuje czasu na badania.

O co chodzi z jajnikami?

Jajniki w organizmie kobiety pełnią ważne funkcje. Produkują hormony i są odpowiedzialne za wytwarzanie gamet.
Gdyby przeanalizować nowotwory złośliwe, to niestety te ginekologiczne obejmują podium. I to nie jest dobra informacja, gdyż rak trzonu macicy i rak jajnika nie są tak łatwe do wykrycia przez Pacjentki samodzielnie. W przypadku samobadania piersi można wyczuć zmianę, tarczyca daje jasne sygnały. A problemy ginekologiczne rozwijają się w niebezpiecznej ciszy.

Tu po raz kolejny uczulamy! Regularne badania ginekologiczne pozwalają chronić zdrowie naszych Pacjentek! Przynajmniej raz w oku należy pojawić się u swojego lekarza ginekologa.

Obciążenie genetyczne rakiem jajnika

Szczególnej kontroli powinny podlegać kobiety, które rodzinnie są obciążone nowotworami piersi, macicy, czy jajnika. W takiej sytuacji to lekarz prowadzący zleca, jak często powinny być przeprowadzane badania i w jakiej formie. Cieszy nas fakt, że w naszych poradniach leczą się całe rodziny, całe pokolenia, przez co po prostu znamy historię choroby, jej przebieg i rokowania. W ten sposób możemy chronić nasze Pacjentki, a gdy zajdzie potrzeba – leczyć je w sposób nowoczesny i ograniczający działania niepożądane.

Od wielu miesięcy w naszym Szpitalu operacje urologiczne, a teraz również ginekologiczne, wykonywane są w asyście robota. Sprawiło to, że poziom leczenia wszedł na wyższy level. To nie tylko komfort dla Pacjentek i znacznie szybszy powrót do zdrowia, ale także stały rozwój, pozwalający na zwiększanie poziomu satysfakcji i zdrowia.

Standardem jest już wykonywanie badań genetycznych u kobiet z grupy podwyższonego ryzyka. Nowotwór złośliwy piersi zwiększa ryzyko zachorowania na raka jajnika i odwrotnie. Nowotwór jest chorobą związaną z genami. Stale podnosimy wiedzę w zakresie jego wykrywania i leczenia, ale wsparcie ze strony Pacjentów jest szalenie ważne. Świadomość, że w aż 20% wykrywanych przypadków rak jajnika ma podłoże genetyczne jest jasnym sygnałem, iż pierwszy ruch, wykonany przez Pacjentkę, która zechce zbadać się profilaktycznie pod kątem raka trzonu macicy lub jajnika, może być tym najważniejszym w procesie walki o jej zdrowie, a przez to i życie.

Zapraszamy do konsultacji oraz do regularnego badania się w ramach poradni UROVITA. A w razie potrzeby Pacjentka zostanie objęta bezpłatnym programem UROBOTIC, by powrócić do zdrowia w możliwie najszybszy sposób. Nowoczesne technologie otwierają drzwi. My podążamy tym nurtem, stając się placówką na miarę światowych standardów.