Kobiety są silne. Silniejsze, niż same wiedzą, że są. Prężnie rozwijają się zawodowo, a przy tym scalają rodziny prowadząc dom i troszcząc się o dzieci. Silne. Każdego dnia wstają, by pełnić tak wiele funkcji. Dlatego tak mocno stawiamy na profilaktykę, gdyż wiemy, jak pełne są oddziały ginekologii i onkologii.

Nowotwór jajnika jest często spotykanym schorzeniem które atakuje nagle, właściwie po cichu, zwłaszcza wtedy, gdy w codziennej rutynie brakuje czasu na badania.

O co chodzi z jajnikami?

Jajniki w organizmie kobiety pełnią ważne funkcje. Produkują hormony i są odpowiedzialne za wytwarzanie gamet.
Gdyby przeanalizować nowotwory złośliwe, to niestety te ginekologiczne obejmują podium. I to nie jest dobra informacja, gdyż rat trzonu macicy i rak jajnika nie są tak łatwe do wykrycia przez Pacjentki samodzielnie. W przypadku samobadania piersi można wyczuć zmianę, tarczyca daje jasne sygnały. A problemy ginekologiczne rozwijają się w niebezpiecznej ciszy.

Tu po raz kolejny uczulamy! Regularne badania ginekologiczne pozwalają chronić zdrowie naszych Pacjentek! Przynajmniej raz w oku należy pojawić się u swojego lekarza ginekologa.

Obciążenie genetyczne rakiem jajnika

Szczególnej kontroli powinny podlegać kobiety, które rodzinnie są obciążone nowotworami piersi, macicy, czy jajnika. W takiej sytuacji to lekarz prowadzący zleca, jak często powinny być przeprowadzane badania i w jakiej formie. Cieszy nas fakt, że w naszych poradniach leczą się całe rodziny, całe pokolenia, przez co po prostu znamy historię choroby, jej przebieg i rokowania. W ten sposób możemy chronić nasze Pacjentki, a gdy zajdzie potrzeba – leczyć je w sposób nowoczesny i ograniczający działania niepożądane.

Od wielu miesięcy w naszym Szpitalu operacje urologiczne, a teraz również ginekologiczne, wykonywane są w asyście robota. Sprawiło to, że poziom leczenia wszedł na wyższy level. To nie tylko komfort dla Pacjentek i znacznie szybszy powrót do zdrowia, ale także stały rozwój, pozwalający na zwiększanie poziomu satysfakcji i zdrowia.

Standardem jest już wykonywanie badań genetycznych u kobiet z grupy podwyższonego ryzyka. Nowotwór złośliwy piersi zwiększa ryzyko zachorowania na raka jajnika i odwrotnie. Nowotwór jest chorobą związaną z genami. Stale podnosimy wiedzę w zakresie jego wykrywania i leczenia, ale wsparcie ze strony Pacjentów jest szalenie ważne. Świadomość, że w aż 20% wykrywanych przypadków rak jajnika ma podłoże genetyczne jest jasnym sygnałem, iż pierwszy ruch, wykonany przez Pacjentkę, która zechce zbadać się profilaktycznie, może być tym najważniejszym w procesie walki o jej zdrowie, a przez to i życie.

Zapraszamy do konsultacji oraz do regularnego badania się w ramach poradni UROVITA. A w razie potrzeby Pacjentka zostanie objęta bezpłatnym programem UROBOTIC, by powrócić do zdrowia w możliwie najszybszy sposób. Nowoczesne technologie otwierają drzwi. My podążamy tym nurtem, stając się placówką na miarę światowych standardów.